0,00 Kč s DPH

Devony od společnosti „RB“

Překlad anglicky psaného prospektu, přibalovaného k devonům společnosti „RB“

 

Devon je speciální rotační nástraha vyrobená pro lov dravých ryb. Rodnou zemí této unikátní nástrahy třpytkového charakteru je Anglie, kde na ně lidé chytají lososy od 19. století.  Uvedení devonů s miniaturními ložisky na trh v roce 2006 firmou RB způsobilo boom na pultech ruských rybářských obchodů.

U devonu vrtulka rotuje kolem osy a vytváří jasný odlesk světla a vysokofrekvenční hydroakustiku přitahující ryby, které na nástrahu zaútočí.

Lehkost rotace vrtulky je dosažena použitím miniaturních ložisek (z nerez oceli), konstruovaných s vysokou přesností, které umožňují chytat s touto nástrahou i při nejnižší rychlosti tažení v různých hloubkách.

Tajemství úspěchu Devonu není jen v použití vynikajícího patentovaného konceptu rotace vrtulky nástrahy, ale také v aplikaci nejlepší technologie výroby a vícestupňové kontroly kvality výroby.

 

Devony s jednou turbínou

Devony vyrobené z mosazi (modely z roku 2007): Glisser (36 g), Fantom (30 g), Meteor (21 g), Cyclop (8 g), Moskit (6 g).

 Všechny modely s jednou vrtulkou mohou být rotující doprava nebo doleva. Při lovu v silném proudu (zejména s modely 36, 30, 21, 14 g) se doporučuje střídání nástrah s pravou a levou rotací, které zabrání zkroucení vlasce, je nutné je měnit po každých 10 – 15 náhozech.Prospekt - stránka 1 Vrtulky všech modelů jsou pokryty čistým stříbrem, jehož třpyt je jako třpyt rybích šupin. V nabídce je pět druhů povrchů: mosaz, stříbrné pokovování, matné stříbrné pokovování, černění, měděné pokovování.

 

Devony vyrobené ze speciální lehké kovové slitiny

(modely z roku 2009)

Mají stejný tvar a název jako klasické devony vyrobené z mosazi, ale mají menší hmotnost – Glisser 21 g, Fantom 19 g, Meteor 14 g, Shmel 11 g. Malá hmotnost umožňuje použití nástrahy při nejmenší rychlosti tažení dokonce i v mělčinách a nebo ve stojatých vodách nad vodní trávou. Naše nové produkty – klasický devon Cyclop, ale vyrobený z lehké kovové slitiny s váhou 5 g, a Moskyt – 3,5 g – potěší zejména ty, kteří dychtí po ultra-lelké přívlači. Druhy povrchů: zlaté pokovování, stříbrné pokovování, měděné pokovování.

 

Devony KOLIBRI

(modely z roku 2009)

Devon Kolibri je nový jedinečný výrobek, který nemá ve světě obdoby. U všech předešlých modelů se dal jejich pohyb ozvláštnit pouze aktivní prací s prutem. Koncová část tohoto modelu je tvořena speciální dvoustrannou „ploutvičkou“, zatímco přední část a vrtulka s miniaturními ložisky je stejná jako u klasického devonu. Díky této konstrukci je Kolibri kombinací rotace a oscilace, navíc vůbec nenakrucuje vlasec.

Díky své konstrukci má tento nový devon jedinečný chod, který napodobuje neuspořádaný pohyb zraněné rybky s nepředvídatelnými bočními výpady. Kolibri má tyto hmotnostní kombinace: 9 g, 13 g, 17 g, 21 g, 25 g.  Druhy povrchů: stříbrné pokovování, mosaz, měděné pokovování.

 

Druhy povrchů Devonu

Stříbrné pokovování – Matné stříbrné pokovování – Mosazné pokovování – Měděné pokovování – Černá

Údržba

Po každém lovu je nutné vyčistit Devona čistou vodou, roztočit vrtulku jak nejvíce je to možné tím, že do ní budeme foukat. V případě, že se vrtulka neotáčí dobře, je nutné očistit Devon horkou vodou a promazat ložiska vodoodpudivým mazivem (nejlépe aerosolového typu, např. WD-40). Zabrání to vlhnutí.

POZOR! Primárním určením Devonů s ložisky je sladká voda. Můžou být však použity i ve slané vodě, ale pouze když budete čistit Devon čistou vodou a používat vodoodpudivá maziva po každém lovu.

  


 

Devony se dvěma vrtulkami

Strekosa (modely z roku 2007)

Devony se dvProspekt - stránka 2ěma vrtulkami Strekosa (29 g, 21 g, 16 g – modely z roku 2008, 12 g – nový produkt z roku 2009).  Na základu Devonu jsou namontovány dvě vrtulky, které rotují v opačných směrech. Proto

 

Devon Osa

(model z roku 2009)

Osa (nový produkt) vypadá jako Strakosa, vyrobený z mosazi, ale pouze navenek, protože tento nový model Osa je vyroben ze speciální lehké kovové slitiny. Osa není konstruována na  dáleké náhozy. Proto je jeho těžiště přesunuto z ocasní části do středu, narozdíl od Strekosy. Dvě vrtulky s ložisky rotují v opačných směrech, proto se vlasec vůbec nekroutí.  Nízká váha Osy a jeho speciální hydrodynamický tvar umožňují používání nástrahy i při nejnižší rychlosti tažení dokonce i v mělčinách nebo na stojatých vodách nad podvodní trávou. Různé testy ukázaly, že devony Osa jsou perfektními dráždidly pro dravé ryby, které leží a čekají svou kořist. Obecně jimi jsou štika, jelec jesen, jelec tloušť, okoun atd. Devony Osa mají tyto váhové kombinace: 7 g, 11 g, 15 g, 18 g. Jsou dostupné tři druhy povrchů: zlaté pokovování, stříbrné pokovování, měděné pokovování.

 

Trihedron

Autor Trihedonu je velmi známý vláčkař ze St. Petersburgu – Viktor Sabunaev. Uprostřed minulého století byly tyto druhy návnad známé jako oscilující Devony. Sabunaevův Trihedron byl dlouhou dobu používán na lov jelce, candáta, lososa, štiky a jiných predátorů v letním a zimním období. Může se použít v hloubce od 1 do 3 metrů. Společnost RB vyrábí tuto starou ruskou nástrahu od roku 2006.

 

Více informací o firmě „RB“ i o jejich produktech naleznete na webových stránkách www.rb-bait.com

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.