0,00 Kč s DPH

V letošním roce se koná první mistrovství republiky v lovu z lodí. Na několik otázek jsme se zeptali statního trenéra pana Josefa Zahrádky.

 

 

1/ Co Vás vedlo k myšlence uspořádat takový typ závodu?

Od roku 2002 se zúčastňujeme různých mezinárodních závodů jako je evropský pohár v lovu štik ve Vasterviku,Laplland fishing festival a další závody především ve Skandinávii. Na těchto závodech jsme dosáhli celkem dobrých výsledku a seznámili jsme se s p.Igorem Činjakovem, který je člen odboru Cipsu pro tuto disciplinu,ten nás již v roce 2008 pozval na první MS do Saratova. Dále v roce 2010 jsme se zúčastnili MS v Lotyšské Rize, kde naše družstvo obsadilo 6 místo ze 13 zemí a v roce 2011 MS na Italském Pádu, kde jsme v jednotlivcích obsadili 4 místo a jako družstvo jsme byli 7.

 


2/ Za přípravou takové akce stojí hodně práce a obětování volného času. Který z úkolů byl nejtěžší?

Přesvědčit členy rady odboru přívlače že tato disciplína má své opodstatnění což se nám nakonec podařilo a vycházejí nám všemožně vstříc.

 


3/ U nás se doposud provozovala závodní přívlač pouze ze břehu. Jaká budou specifika pro lov z lodě?

Tento lov z lodí je z mého pohledu svobodnější z ohledu výběru lokality v daném závodním sektoru a také se zabývá spíše lovem větších ryb. Je zajisté materiálně i finančně náročnější.

 


4/ První ročník se koná na Žernoseckém jezeře a vodním toku Labi. Proč právě tato lokalita?

Myslím že úsek Labe a také Žernosecká pískovna nejlépe odpovídka charakteru minulých MS v Itálii i Lotyšsku a podle informaci z Chersonu od pořadatele letošního MS bude situace podobná.Dále si myslím že zázemí v této lokalitě je velmi dobré, kotvení lodi je monitorováno kamerami,ubytování je možné zajistit jak dražší na hotelu tak levnější v kempu a stravování je přímo na místě závodu.5/ Letos začátkem října má proběhnout mistrovství světa na Ukrajině na řece Dněpr. Jaké vidíte šance českého týmu.

Konkurence bude velká ale budeme se snažit o co nejlepší výsledek

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí při závodě

 

Více o tomto typu závodu se dozvíte na internetových stránkách www.privlac-lode.cz

 Krátká video pozvánka na mistrovství světa 2012, které se bude konat na řece Dněpru

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.