0,00 Kč s DPH

 

II.MiČR Žernoseky 2013 - přívlač z lodí

Poslední srpnový víkend se konalo na Labi a Žernoseckém jezeru Mezinárodní mistrovství české republiky v lovu ryb přívlačí z lodí. Sjelo se zde celkem 18 posádek ze tří státu – České republiky, Německa a Polska. Závod byl rozdělen na 2 kola, v sobotu se konal závod na řece a v neděli na jezeře. V pátek probíhal na obou lokalitách oficiální trénink.

Po tréninku se v hotelu Marina Labe sešli všichni účastníci závodů a proběhla tzv. porada kapitánů, kde se ještě upřesňovala a dovysvětlovala některá pravidla. Jelikož se závody v přívlači z lodí chytají teprve druhým rokem, a nutno podotknout ve velice přátelské atmosféře, dolaďují se některá pravidla společně právě až při této poradě.  Řešily se nejrůznější dotazy – např. zda jsou dovoleny způsoby lovu jako drop shot či texas, kde se upřesnilo, že zátěž může být jen součástí nástrahy. Pak padl i dotaz Davida Kolouška – co se stane, když vylovená ryba bude neúmyslně poškozena natolik, že ji nebude možné vrátit zpět do tak, aby přežila. Jelikož se i takováto situace může při rybolovu nastat, tak to byl velice dobrý dotaz. A to ještě nikdo netušil, jak významný. Na tuto otázku bylo jednoznačně odpovězeno, že pokud k této situaci dojde a rybu nebude možno vrátit do vody bez poškození, tak tato ryba nebude počítána do výsledků. Což je ale správné, protože pokud závodíme v lovu ryb, tak bychom se měli snažit, aby námi ulovená ryba co nejméně trpěla a bez úhony přežila. Proti této dohodě neměl žádný ze závodníků námitky a tak porada v poklidu skončila a dál pokračovala volná zábava ať již v samotném hotelu Marina nebo v nedalekém kempu.

V sobotu v 10 hodin začínal první závod, který se konal na řece na revíru Labe 8. I když někteří závodníci měli drobné problémy probrat se z předešlého večera, nakonec všichni úspěšně do závodu nastoupili a před 10 hodinou netrpělivě čekalo v průplavu spojujícím řeku Labe a Žernosecké jezero na start 18 lodí s tříčlennými posádkami – vždy dva závodníci a jeden rozhodčí. Po odstartování se lodě rozjely na stanoviště, která si předem při tréninku závodníci vytipovali a každý si zvolil taktiku, která mu seděla. Někdo lovil na woblery, někdo na třpytky či gumové nástrahy, někdo usiloval o větší ryby a někdo se snažil nalovit co nejvíce ryb menších. Nejčastější lovenou rybou byli okouni a tloušti, ale chytilo se i několik bolenů, jesenů, candátů, ale i pstruh obecný.

Trochu smůly měla posádka Iron claw která před koncem závodu zasekla 70 centimetrového sumce, ale bohužel ho zdolala až 2 minuty po skončení závodu. Jelikož ryba musí být zdolána do konce závodu, tak se jim tento sumec do výsledku nepočítal. Ale i tak skončili po prvním dnu na pěkném 4. místě. Zato posádce Zlatá rybka se půl hodiny před koncem povedl vytáhnout krásný candát s váhou přes 3 kilogramy. Tato ryba byla po zdolání bohužel v takovém stavu, že ji nebylo možné vrátit živou zpět do revíru a posádka si tuto rybu ponechala. Před tím ještě na tento incident telefonicky upozornila hlavní rozhodčí závodu paní Kubičovou. Závod skončil v 16 hodin a v 18 hodin byla krátká porada, na které se probíraly poznatky ze samotného závodu a byly vyhlášeny průběžné výsledky. Mimo jiné se probíral i již zmíněný candát. V sobotu večer bylo konstatováno, že jelikož jsme se na páteční poradě jasně dohodli, že ryba, která je natolik poškozená, že nemůže být vrácena zpět vodě, se nebude počítat do výsledku, nebude candát započítán.

S tím však posádka Zlatá rybka nesouhlasila a jasně obhajovala své počínání, s tím že se přiznaly, že je ryba zraněná a že ji mohli i přesto vrátit do vody. Což je jistě správný čin, ale zase na druhé straně je na každé lodi rozhočí, který jasně vidí v jakém stavu je ryba vrácena zpět vodě a v tomto případě by měl zakročit.

Dokonce nám pan Horký, který je člen posádky Zlatá rybka, začal vysvětlovat, jak je to v závodním řádu myšleno, protože on závodní řády přívlače psal. Ale jelikož na rozdíl od klasické přívlače jsou závody v lovu přívlačí z lodí chytány podle mezinárodních pravidel FIPS, tak to asi nebude úplně pravda. A hlavně co se týká změn vůči pravidlům FIPS, tak na těch jsme je domlouvali při páteční poradě. Nakonec bylo jasně rozhodnuto, že se candát nepočítá, s čímž se všechny posádky odebraly k volné zábavě, přípravám na další den závodu a později také ke spánku.

Kromě pana Horkého, kterého se verdikt dotkl natolik, že obvolával všechny své známé a vyvíjel tlak na pořadatele závodu. Nakonec bylo jeho snažení odměněno úspěchem a došlo ke změně, která nám byla oznámena před začátkem nedělního závodu. Candát se počítat bude a vysvětlení proč bylo poněkud zvláštní až téměř zmatečné. Většina posádek v sobě spolkla hořkou slinu. A jasně z toho vyplynulo, že pokud máte dostatek známých na správných místech, tak vlastně vůbec nezáleží na pravidlech, která se jasně stanoví před závodem. Ve vzduchu se vznášela i varianta ze závodu odstoupit a jet domů Ale nakonec jsme naznali, že bychom si zbytečně zkazili víkend a také nám bylo líto pořadatelů, kteří s uspořádáním závodu mají spoustu práce a jistě taky úplně nebyli nadšeni z jednání jednoho člověka, který není schopen dodržet gentlemanskou dohodu, tedy jasně definované pravidlo, se kterým souhlasili všichni účastníci, ale bohužel zapsáno nikde nebylo. O to víc je zarážející, že uznání či neuznání ryby bylo konzultováno s lidmi, kteří bezpochyby závodní přívlači rozumí, ale na poradě kapitánů rozhodně nebyli. Ale každý má své svědomí…

Nedělní závod na Žernoseckém jezeře byl odstartován v 8 hodin a z prostoru mariny se rozjely lodě na všechny strany. Hlavní lovenou rybou na jezeře byl okoun, ale chytlo se i několik jesenů a štik. Ryba, která však nejvíce zamíchala závodem na jezeře, byl bolen. Týmu, kterému se podařilo dostat některého z tamních bolenů, se jako mávnutím kouzelného proutku dostal do popředí. V technice lovu bolenů vysloveně kralovala polská posádka. Ale i některé české posádky se nezůstaly pozadu.

Ve 14 hodin byl závod ukončen. Teď se již jen netrpělivě čekalo, jak to všechno vlastně skončí. Vyhlašení bylo stanoveno na 16 hodinu, kdy se všichni závodníci sešli na terase hotelu Marina.

Asi by nemělo smysl zde rozepisovat se, jak skončily jednotlivé posádky, snad jen pohárová umístění. Na třetím místě skončila posádka Iron claw, na stříbrné pozici posádka Zlatá rybka a první místo získala polská posádka PL SIVÝ . Pomyslným vrcholem vyhlašovacího ceremoniálu byl pohár za největší rybu, který získala posádka Zlatá rybka za již zmíněného mrtvého candáta, který v podstatě rozhodl celý závod. Jelikož posádka Zlatá rybka vyhrála titul mistra republiky, pojede nás reprezentovat na mistrovství světa, které se bude konat letos v říjnu v Irsku.

Tak takhle skončilo mezinárodní mistrovství české republiky v lovu přívlačí z lodí.  Letošní ročník byl sice trošku poznamenán zmiňovaným incidentem, ale pravdou je že se už těšíme na příští ročník, už jenom kvůli tomu, že se tam setkáme se spoustou dobrých přátel. Na závěr bychom chtěli ještě ze srdce poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto mistrovství podíleli a věnovali mu spoustu svého volného času.

Kompletní výsledky a pár fotografií z mistrovství, ale také informace obecné informace o závodní přívlači z lodí, najdete na stránkách www.privlac-lode.cz.

 Autor fotografií: Matěj Poula

 

 

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Reakce na článek-uvedení informací na pravou míru

  10.9.2013 17:22:34 | Martin Brada

  Nejprve bych se rád představil....jmenuji se Martin Brada a jsem ten co ulovil zmíněného "mrtvého" candáta. Rád bych uvedl informace k tomuto článku na pravou míru. Candát byl uloven na kopyto 15 cm s 30g hlavou a hákem 6/0 s přívěsným trojháčkem. Nástraha byla původně určena na sumce. Candát byl po vytažení v dobré kondici , i vyndání nástrahy z tlamy nedělalo větší problém. Ale jednohák měl v patře ve spojnici žaberních oblouků a trojháčkem měl poškozeny tyčinky na jednom žaberním oblouku. Ryba se dala pustit a v klidu by odplavala, ale z mé bohaté zkušennosti z lovu candátů (loni cca 200ks) mám poznatek, že jakmile je candát chycen v této spojnici žaberních oblouků, tak do půl hodiny bohužel vykrvácí. Minulý rok jsem takto z boutu zbíral tři candáty cca 70cm, které jsem původně pustil ale pak vyplavali totálně vykrvený.Proto jsme volali hlavní rozhodčí aby rozhodla. Ta nám řekla že máme rybu usmrtit. Proto nás dost vykolejilo rozhodnutí, že se nám ryba nebude počítat. Rybu jsme nijak nepoškodili jen špatně zabrala a měla to chyceno ve špatném místě. Navíc vůbec nebyl k rozhodnutí přizván rozhodčí z naší lodi a tento krok nebyl s ním vůbec konzultován. Druhý den řekl sám jak to bylo a že ryba byla schopna puštění a sama by rozhodně odplavala a to jde snad především. To že jsme postupovali podle rozhodnutí hlavní rozhodčí nás přece nemohlo defakto vyřadit ze závodu. Jen jsme se zachovali dle mého správně a nezmařili jsme zbytečně život hodnotné ušlechtilé ryby. Ta byla následně odevzdána pořadateli závodu a skončila v kuchyni místního hotelu.
  To že jsme zvolili správnou taktiku a na čelo závodu určitě patříme dokázal i druhý závod kdy se mi povedl již zmíněný větší bolen a tím pádem celkové druhé místo v závodě. Tímto jsem chtěl podat ucelou informaci a né jen útržky a polopravdy upravené jak se komu hodí.
  S pozdravem Petrův zdar

  Martin Brada

  Odpovědět

 • Reakce na uvedení informací na pravou míru

  16.9.2013 13:45:03 | privlac.net

  Děkujeme za reakci na náš článek a za komentář z „druhé strany barikády“. K tématu „mrtvého“ candáta bylo vše z našeho pohledu zásadní řečeno již v původním článku. Nikdo se samozřejmě nechce hádat, že by usmrcení ryby nebylo správným krokem, každý z nás má nějaké zkušenosti s lovem ryb a pokud jste skutečně usoudili, že candát by po puštění uhynul, bylo rozhodnutí vaše i hlavní rozhodčí zcela správné. Nevěříme, že by byla ryba zabita bez řádného důvodu (to by samo o sobě neznamenalo jen nezapočtení ryby do výsledku, ale diskvalifikaci posádky), ale stejný důvod jaký vás vedl k jejímu usmrcení je důvodem, proč by se podle nás ryba neměla počítat. Ať už se na to budeme dívat jakkoli, rybu nebylo možné vrátit vodě zpět tak, aby mohla přežít. Nemůžeme souhlasit s tím, že rybu jste nijak nepoškodili. Samozřejmě ne úmyslně, ale to by snad neudělal nikdo, ale přece pokud by vykrvácel a uhynul, znamená to, že byl candát poškozen. Bohužel podle nás tedy neměl být candát, v souladu s naší dohodou z první večerní porady, do výsledku započítán, protože prostě byl poškozen. A o tom, že nepatříte na čelo závodu nebo že nebyla vaše taktika správná, náš článek není, bohužel jste jen měli první den smůlu, ale smůla i štěstí k závodům patří, někdy nám k vítězství pomohou a někdy nás od něj zase vzdálí.
  Každopádně ještě jednou děkujeme za reakci, každý si bude moci sám o celé situaci udělat obrázek a rozhodnout se kde byla pravda.

  Za privlac.net, tedy v podstatě za závodní týmy Delalande A a B, Martin Minář

  Odpovědět

 • Pojďme dál!

  18.9.2013 11:53:15 | David Koloušek

  Přátelé, je mi líto, že tak krásný závod zkazila tak nešťastná událost. Myslím, že bylo řečeno vše v článku a v následných komentářích. V zájmu závodní přívlače a s vědomím, že zastupuji team Iron Claw, který byl vlastně nejvíce "poškozen" a přišel v rámci ČR o zlato navrhuji zakopat válečnou sekeru a soustředit se na budoucnost. Je Vám asi známo, že Iron Claw team spolu s týmem Zlatá rybka jede společně na Mistrovství světa do Irska. Zdá se mi, že jsme schopni vybudovat společný team a věřím, že nejlepší odpovědí na vzniklou situaci bude společně vybojované co nejlepší umístění pro Českou republiku.

  Pojďme dál a vytvořme příjemné prostředí závodů bez hořkosti!

  Odpovědět

 • nepochopim

  27.11.2013 13:50:12 | Petr Novotný

  Ti chlapci z Letovic ne že klesají v soutěžích čím dál níž při výběru, aby byli vidět, ale také místo toho aby se naučili čestně přijmout porážku, jen hledají chyby jiných a plivou špínu kde můžou...
  Je mi z ních zle, toto už u nich sleduji několik let...

  Odpovědět

 • také jsme nepochopili

  3.12.2013 11:44:31 | privlac.net

  Milí Petře Novotný,
  dlouho jsem zvažoval, jestli na tvůj komentář vůbec odpovídat, ale nakonec v duchu toho, že kdo mlčí - souhlasí, si pár slov neodpustím. Za prvé jsi skutečně asi všechno nepochopil, ve výše uvedeném článku jsme jen vyjádřili náš názor, ale výsledky závodu a verdikt rozhodčích akceptujeme. Jen doufáme, že se třeba podaří příště takovýmto zbytečným rozbrojům předejít, jasné stanovení pravidel a jejich dodržování rozhodně není zbytečné. Ale na tom se asi shodneme všichni a zde bych se ztotožnil s komentářem Davida Kolouška, že je potřeba hledět na budoucnost a jít dál.
  Za druhé přesně nechápu, co je myšleno klesáním v soutěžích. Rozhodně nesouhlasím s tím, že Mistrovství republiky v lovu ryb přívlačí z lodí by bylo nějakou méně významnou soutěží, než cokoli jiného. Pokud máš ten pocit, doporučuji ti se jej zúčastnit, ať máš možnost srovnání.
  Poslední a asi nejdůležitější je, že rozhodně za celou dobu účasti v závodní přívlači po nikom špínu nikdo z nás neplival, nevím proč si to myslíš, ale vím, že to není pravda.
  Musím říct, že tvůj názor nás všechny zamrzel, ale samozřejmě na něj máš právo. Tímto komentářem chci jen dát jasně najevo, že s tvým názorem nesouhlasím.
  Přeji ti jménem privlac.net hezké poslední přívlačové dny letošního roku, třeba se ti podaří nějaký pěkný úlovek a už ti nebude tak zle, jak píšeš.
  Za privlac.net Martin Minář

  Odpovědět

 • Upgrade monarch pro v7.0 to pro v8.0 single user cd

  1.7.2017 12:04:57 | ScottFruth

  Scansharp 6.0 scanning and imaging software

  http://mayrengeo.nation2.com/atomix-virtual-dj-2016-professional-51-all-effects-key-by-k
  Dell latitude d505 driver update and drivers installation dvd disk
  http://sierale.nation2.com/nero-9-key-and-activator-free-download-for-windows-xp
  Seattle space needle theme
  http://puimiban.nation2.com/silentmonitoring-platinum-2-7-3-7-full-keygen
  http://betelrio.nation2.com/9701-go-work-cab-navcore-go-work-cab
  <a href="http://adedge.nation2.com/intl-studio-mx-english-doc-vlo-lev-all-0pts">Intl studio mx english doc vlo lev all 0pts</a>
  <a href=http://cianobon.nation2.com/limewire-pro-4148-cracked-haest>Limewire pro 4.14.8 cracked haest</a>

  Odpovědět

 • binary options trading etoro web trading inc

  5.7.2017 14:09:36 | ScottFruth

  pnb forex quotations about friendship and adventure

  http://memlocin.000a.biz/ruruso/forex-yerevan-mall-macdonald.html
  opzioni binarie borsa milano oggi e
  http://niderte.freehostingking.com/kinazywif/binare-optionen-60-sekunden-trendmls-contact-irs.html
  binary trading haramain live
  http://afanpe.0fees.us/wecyd/opzioni-binarie-15-second-intervention-sniper.html
  http://waikati.phpnet.us/hezyp/consigli-su-opzioni-binarie-falso-profeta-dionny.html
  <a href="http://quadrapa.cuccfree.com/vadicyk/binary-options-trading-on-realtors-property-research.html">binary options trading on realtors property research</a>
  <a href=http://miewoobea.phpnet.us/donobyvon/best-option-trades-advice-columns-like-dear.html>best option trades advice columns like dear</a>

  Odpovědět

 • world forex personnel cabinet ky jobs government

  5.7.2017 20:41:58 | ScottFruth

  aut opzioni binarie commerce city police

  http://vabony.260mb.net/xysab/forex-club-novosibirsk-times-leader.html
  trading binario italiano vero youtube
  http://smeteartor.phpnet.us/hewuseku/opzioni-binarie-demopan-pictures-of-wedding.html
  forex kemerovo russia airport security
  http://rhythconcilt.zgr.name/fydyseqef/website-forex-trend-scanners-for-sale.html
  http://diorichday.000a.biz/pafefup/opzioni-binarie-funzionalismo-furniture-consignment.html
  <a href="http://fastsahpbeat.freehostingking.com/qijyqobo/option-charts-stocks-weeklies-magazines-for-girls.html">option charts stocks weeklies magazines for girls</a>
  <a href=http://kinsxuali.zgr.name/gejojafi/banshee-con-trading-online-opzioni-binarie-rischi.html>banshee con trading online opzioni binarie rischi</a>

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Gesundes Cremewachs aus Falten zu einem Apothekenpreis in Rostow

   30.11.2017 3:25:44 | EthanEmbet

   Creme-Basis Wachs HEALTHY Propolis wird zur Behandlung von zabolivany wie Hamorrhoiden, Psoriasis, Prostata-, Krampfadern, ...

   Offiziellen Website: http://zdorov.bxox.info

   Odpovědět

  • большие диваны для гостиной купить

   8.3.2018 10:38:45 | JeffreyZes

   Стулья http://workle.website/5z

   Odpovědět

  • Природный активатор счастья

   8.3.2018 11:23:00 | Kennethovarp

   Pozitiv - это негормональный препарат, который помогает вашему организму выработать серотонин и мелатонин, которых так не хватает для радости!
   Сайт: http://doctorslivedigest.com/I4jQy/

   Odpovědět

  • baroque harpsichord music youtube

   8.3.2018 14:00:53 | Michaelwaido

   Romantic Piano by Andrew_Studio | AudioJungle http://workle.website/4d
   https://audiojungle.net/item/cinematic-trailer/20815683?ref=MomentumOfMelody
   https://audiojungle.net/user/momentumofmelody/portfolio?ref=MomentumOfMelody https://audiojungle.net/user/ie_sound/portfolio?ref=IE_Sound https://audiojungle.net/user/elijah_studio/portfolio?ref=Elijah_Studio
   https://audiojungle.net/user/commercial_music/portfolio?ref=Commercial_Music

   Odpovědět

  • Lionexo Broker Review Best Binary Options Brokers

   9.3.2018 0:32:51 | StephenNuG

   Opteck http://workle.website/3h

   Odpovědět

 • Dell dimension 4550 533mhz front side bus driver update and driv

  6.7.2017 18:40:32 | ScottFruth

  Autocad lt 2016 upgrade from lt 20162016 5 user

  http://treaswolfdesc.phpnet.us/libyfypib/rosetta-stone-v2-latin-level-1-activation-codes.html
  Avg 2016 anti virus 1 user 1 year
  http://subsdanmong.freehostingking.com/sodisac/ubuntustudio-904-alternate-amd64.html
  Igage all topo maps iowa map cd rom windows
  http://peograman.260mb.net/virafolyk/microsoft-office-2017-keygen-110-download-full-version.html
  http://neddingri.php0h.com/tewexop/adobe-photoshop-cs5-installation-file-with-patch-keygen-patch-keygen.html
  <a href="http://chagoldphy.phpzilla.net/dufivak/heroes-of-might-and-magic-4-mod-db.html">heroes of might and magic 4 mod db</a>
  <a href=http://vallrelipp.000a.biz/zofisywu/kaspersky-internet-security-70-activation-key-free-download.html>kaspersky internet security 7.0 activation key free download</a>

  Odpovědět

 • app android opzioni binarie touch math program

  18.7.2017 12:02:53 | ScottFruth

  steam startoptionen festlegen englisch ubersetzung

  http://kleebexob.php0h.com/qebaxeten/binare-optionen-60-sekunden-trendmls-contact.html
  marco ravelli opzioni binarie falso profeta maldonado
  http://quiprofli.hst5.com/jixod/trading-options-for-dummies-ebay.html
  blog su opzioni binarie rischitelli
  http://fitnanet.phpzilla.net/hovof/forex-club-nizhny-novgorod-restaurants-open-thanksgiving.html
  http://witchrweathen.260mb.net/belurev/pronostici-opzioni-binarie-falso-profeta-dionny.html
  <a href="http://tritatex.cuccfree.com/tutubuku/binary-options-trader-xp-scamper-trailer.html">binary options trader xp scamper trailer</a>
  <a href=http://sucmiworl.phpnet.us/lypotyqoj/autopzioni-binarie-cos-etudes-litteraires.html>autopzioni binarie cos etudes litteraires</a>

  Odpovědět

 • opzioni binarie liveleak beheading chainsaw

  4.8.2017 22:39:19 | ScottFruth

  trading su opzioni binarie democratic debate 2 11 16

  http://gerccycvare.7m.pl/tatesygev/opzioni-binarie-per-neofiti-surnames-list.html
  www optionyard comics 92626
  http://tialumopor.7m.pl/totacujup/opzione-binaria-60-secondi-gratisindo-musik-boomerang.html
  youtube binary optionen fur anfanger gitarre stille
  http://kingratalri.7m.pl/rukuri/handel-mit-binary-optionen-steuernummer-finden-konjugation.html
  http://mistdedarslis.7m.pl/kasubasi/candele-giapponesi-per-opzioni-binarie-forum-inglewood.html
  <a href="http://subsdesilog.7m.pl/nikylib/binary-traders-hq-software-download.html">binary traders hq software download</a>
  <a href=http://handbassbude.7m.pl/mazanil/mms-forex-groups-scamper-camper.html>mms forex groups scamper camper</a>

  Odpovědět

 • cialis til kvinner sax

  6.9.2017 21:37:09 | RalphCop

  cialis 20mg preis schweiz

  <a href="http://cialisxrm.com/">buy cialis online</a>

  bad side effects of cialis

  <a href=http://cialisxrm.com/>buy cialis online</a>

  Odpovědět

 • Odd, describe, double-blinding flushing infective, pan.

  11.9.2017 16:32:34 | abiopel

  http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/

  Odpovědět

 • Recurrent, shallow; soaking doctor, urgent?

  11.9.2017 17:00:54 | xuikodugu

  http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/

  Odpovědět

 • Create factors infants, guidance startle, many thing.

  11.9.2017 17:01:12 | ixetridanuk

  http://20mg-levitraforsale.com/ - 20mg-levitraforsale.com.ankor <a href="http://usbuy-ventolin.com/">usbuy-ventolin.com.ankor</a> http://generic-levitracheapest-price.com/

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.