0,00 Kč s DPH

Mikronymfy Maxxo

V poslední době je stále větší zájem o ultralehkou přívlač. Je to dáno nejen rozvojem závodní přívlače, ale i faktem, že při tomto rybolovném způsobu se naloví velké množství ryb. I když se především jedná o ryby menších rozměrů, ale často se spletou i opatrné a léty proškolené ryby. Na tuto skutečnost přicházejí i výrobci rybářských nástrah.

Na mikronymfy není problém ulovit i candáta

 

Mikronymfa slovenské firmy Maxxo je dokonalá zmenšenina jedné z nejúspěšnějších nástrah pro lov pstruhů a okounů. Mirkonymfa má stejně jako její předchůdkyně (nymfa od firmy Berkley) unikátní pohybové vlastnosti. Chapadla z měkké gumy se výrazně podílí na bezchybné prezentaci nástrahy. Jedná se o gumovou imitaci vodních bezobratlých živočichů. To je logická a přirozená cesta pokoušet se napodobovat tvory, kteří tvoří základní  rybí potravu. Je známo, že ryby mají často větší zájem o hmyz, který se teprve líhne než o ten již vylíhnutý. A této vlastnosti mikronymfa dokonale využívá.

   

okoun na mikronymfu

Při této prezentaci nástrahy použijeme malou jigovou hlavičku a nebo můžeme vlasec zatížit pouze malým brokem a mikronymfu nastražit na háček. Jigovou hlavičku volíme v menších velikostech a gramážích na tenkých háčcích. Nejlepší je si vyrobit hlavičky sám nalepením tungstenové kuličky na tenký, malý háček.

Mikronymfa se dá s úspěchem použít, i když ryba sbírá potravu v hladinové blance nebo těsně pod ní. Nastražíme ji pouze na samostatný háček nebo můžeme použít kousek pěny. Při použití vlasce o síle 0,8 až 0,10 mm mikronymfu s přehledem hodíme i 5 metrů. A není mnoho ryb, které této prezentaci  odolají.

 

Vzhledem k její malé velikosti, která je 25 mm, ji při správném vedení s důvěrou vezmou i nedravé ryby.

plotice

 

Tím však využití mikronymfy zdaleka nekončí. Je výbornou nástrahou i pro lov na dírkách, kdy ji nastražujeme na marmyšku.  Dále ji lze použít i jako doplněk k plandavce, kde slouží jako spouštěč záběru. Ale má i spoustu dalších způsobu využití a je jen na rybáři jak dokáže této výborné nástrahy využít.

 

Okoun na bílou mikronymfu

  

Tyto nástrahy můžete zakoupit i na našem eshopu www.privlac-shop.cz

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.