0,00 Kč s DPH

NORSTREAM  CUP 2010

V sobotu 6. 11. 2010 proběhl na přehradě Jestřabice první ročník přívlačových závodů Norstream Cup.

Přívlačového klání se zůčastnilo 87 závodníků ze tří států. Čechů bylo 56, Slováků 29 a 2 závodníci z Chorvatska. Mezi přihlášenými byly i dvě ženy. Podle zvučných jmen tohoto sportu, která byla na soupisce, bylo jasné, že se klání účastní skoro celá špička České a Slovenské republiky.

Ráno se už od šesti hodin podávalo sele na rožni. Po losování obdržel každý ze závodníků památeční přívěšek a tašku s cennými nástrahami.

Samotný závod byl rozdělen na pět hodinových kol s rotací  po  každém kole. V závodě bylo zakázáno použití háčků s protihrotem, Přípravy před 4. kolemplovoucích materiálů, sbirulín, nástrah obsahujících peří a bočních přívěsů. Po třech kolech, ve kterých bylo poznat, že přehrada Jestřabice je velmi dobře zarybněna, následovala dvouhodinová přestávka na oběd, který byl v ceně startovného. Během přestávky probíhala prezentace prutů firmy Norstream , kde asi největší pozornost vzbuzovaly novinky pro rok 2011 - pruty Provocator a Dynamic CZ. Po dobrém obědě následovaly dvě poslední kola, kde se tak zvaně začal lámat chleba. Ryb se chytalo méně než dopoledne a každá ryba na víc znamenala cenné body. Ryby se drželi dále od břehu, tak mezi nástrahami převládali plandavky a rotačky fluorescenčních barev před klasickými gumami. Na podzimní počasí braly ryby nezvykle dobře, i když některé kontakty byly velmi rychlé a často nesekatelné.

Během závodu se nachytalo 1 172 kusů ryb, v tom bylo 60 kusů štik, 3 okouni a jeden jeseter. Jeseter měřil 86 cm a největší ulovená štika 57 cm.

Firma Norstream připravila pro závodníky velmi hodnotné ceny v celkové výši 235 000 Kč. Pro úspěšné závodníky na 4. až 25. místě byly připraveny pruty značky Norstream a první tři nejlepší závodníci si odnesli kromě krásných pohárů i finanční obnos v hodnotě 2 400 euro, 1 600 euro a 800 euro.

Na stupních vítězů stanuli:

Trojice nejlepších

1. Peter Horňák (SR)

2. Jožka Foltýn (ČR)

3. Juraj Smatana  (SR)

62. Veronika Ševčíková  -  nejlepší žena

Z 25 oceněných závodníků bylo 14 ze Slovenska a na celém závodě bylo vidět, jak mají ,,duháka ´´ zmáknutého a proč jsou letos Mistry světa. Závod se celkově vydařil a i počasí bylo na toto období velmi slušné.

Poděkování patří manželům Šlesingerovým za výborné zarybnění revíru. Honzovi Gregorovi za to, že uspořádal tak dobrý závod a firmě Norstream za krásné ceny.

Kompletní výsledky závodů naleznete zde.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.