0,00 Kč s DPH

Používání háčků bez protihrotu na pstruhových vodách MRS

Od příštího roku (2011) nás čeká na pstruhových vodách Moravského rybářského svazu novinka – používání háčků bez protihrotu.

Jak se píše v bližších podmínkách výkonu rybářského práva pro vody pstruhové - ,,Lov povolen pouze na háčky, dvojháčky a trojháčky bez protihrotu nebo na háčky, dvojháčky a trojháčky s řádně zamáčknutým protihrotem,,.

Není to sice zase tak úplná novinka a v některých svazech už funguje několik let. Spousta rybářů háčky bez protihroPstruhovkatu automaticky používá i bez nařízení. Pro část rybářské veřejnosti to ale asi bude něco nového a může to být z počátku přijímáno s určitými rozpaky.

Osobně s touto změnou souhlasím, protože dochází k menšímu poškození ryb. Každý kdo někdy vyzkoušel lov na háčky bez protihrotu, ať již na přívlač, nebo jiný rybolovný způsob, zjistil, že v počtu zdolaných ryb není téměř žádný rozdíl. Naopak háček bez protihrotu lépe při záseku proniká rybí svalovinou a dá se říci, že výsledkem je méně neproměněných záběrů.

Hlavní a největší rozdíl je však při odháčkování ryb. Háček bez protihrotu lze téměř bez zadrhnutí vyjmout rybě z tlamy a způsobí jí to pouze malou ranku.

Snad se díky háčkům bez protihrotu budeme méně setkávat s malými pstroužky s téměř vylomenou čelistí nebo s nějakým jiným  zmrzačením.

Když už ryby trápíme tím, že je vytahujeme z vody, budeme je alespoň vracet méně poškozené. Určitě nám za to budou vděčné.

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.