0,00 Kč s DPH

Rybářský klub Jiřího Mahena - Lov lososů na Kamčatce

Raftování na Kamčatce (zdroj:www.rybolov.com)

Ve středu 19. 1. 2011 proběhla v Rybářském klubu Jiřího Mahena přednáška o lovu lososů na Kamčatce. Pan Zdeněk Vybíral seznámil posluchače o své cestě na ruský dálný východ. Poloostrov Kamčatka navštívil v roce 2004 s využitím služeb CK Pepa. Zajímavý výklad pana Vybírala byl doplněn domácím videem jednoho z členů výpravy.

 Z kamčatského Petropavlovska k samotné řece Kundžejava byli lovci přepraveni vrtulníkem. Jednalo se o variantu zájezdu rafting – rybaření. Ruští průvodci postavili stanový tábor, kde výprava strávila asi 2 dny, potom pokračovali na raftech po řece dolů. Pan Vybíral jsi tento způsob rybolovu chválil, zejména oceňoval možnost změny loviště, a to, že bez větší námahy poznali asi 30 kilometrů řeky. Z videa a samotného vyprávění bylo zřejmé, že si účastníci výpravy velmi dobře zachytali a jednotlivec dosáhl až k hranici 50 ryb denně. Nejčastěji lovenou rybou byl siven východosibiřský (kundža) a losos nerka, který se vyznačoval velkou bojovností.

Myslím si, že nebudu lhát, když řeknu, že vyprávění a samotné video udělalo na posluchače velký dojem. Mně osobně na přednášce příjemně překvapil poznatek, že i na Kamčatce používají sportovní rybáři výhradně jednoháčky bez protihrotu.      

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.