0,00 Kč s DPH

Zbrusu nové gumové nástrahy RNK Lures

Měl jsem tu čest dostat na „testování“ několik úplně nových nástrah z dílny bratrů Koudelkoých (RNK Lures). Pro tento účel jsem využil víkendovou návštěvu soukromého revíru v Poličce, kde je již možné na rozdíl od svazových vod vláčet.


Předvečer zkušebního lovu jsem věnoval krátké přípravě a seznámení s nástrahami. Při prvním prozkoumání „na sucho“ mě oslovili prostřednictvím hned tří základních smyslů. Zrak zaujalo to, že se jedná o netradiční tvary nástrah, které na našem trhu nejsou obvyklé. Škála barev bude zřejmě široká, já jsem na zkoušku dostal zatím pouze žlutou, oranžovou a 1 kousek ve fialové. Po otevření sáčku se projevila vůně, připomínající vzpomínky na dovolenou a základní suroviny středomořské kuchyně – olihně a jim podobné mořské potvory. Vůně je intenzivní, ale zajímavá – sám bych se zakousnulwink.
Třetím dotčeným smyslem byl hmat. Nástrahy jsou krásně měkké, díky čemuž, jak se později ukázalo, dobře pracují i při pomalém tažení či jemném poklepávání. Jedinou drobnou nevýhodou takto měkoučkých nástrah obecně je, že nástraha nevydrží tolik ryb, jako ta z tužšího materiálu. To je však daň, se kterou se já osobně rád smířím, protože dle mého názoru je kompenzována větším počtem úlovků.
Nástrahy jsem si připravil na některé základní montáže, které jsem chtěl vyzkoušet – klasicky na jigovku s různou gramáží, jako „bod zájmu“ na plandavku a také pouze na háček pro chytání na carolinu.


Tipoval jsem, že nástrahy budou fungovat, ale i tak předčily má očekávání. Za pár hodin chytání jsem vyzkoušel všechny druhy nástrah, které jsem měl k dispozici, a jejich chod mi učaroval. Skutečně úžasně se daly roztančit všechna chapadélka, ocásky, nožky a tělíčka gumových příšerek. Troufnu si říct, že podobný pocit měly i ryby, protože se mi podařilo z ještě dost chladné vody vytáhnout několik duháků, okounků, jednoho malého candátka a ještě mi to ukousla štika kolem 60 cm. A to jsem ještě spoustu záběrů neproměnil.
Takže za mě na první vyzkoušení palec nahoru!

Text a foto: Martin Minář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.